Akcja informacyjno-edukacyjna pt. "Wirusoochrona"

W Miejskim Przedszkolu nr 1 w Częstochowie w terminie od 15 lutego do 15 marca 2021 roku odbywały się Lekcje Higieny w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pt. "Wirusoochrona" zorganizowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Podczas zajęć wzbogacono wiedzę dzieci na temat zdrowia i higieny, kształcono postawy prozdrowotne, uczono umiejętności związanych z zabezpieczeniem się przed zarażeniem wirusami i postępowaniem w przypadku zachorowania oraz omawiano sposoby zmniejszania ryzyka powikłań. Utrwalano przyzwyczajenia i nawyki higieniczno-zdrowotne u dzieci.
W trakcie zajęć wykorzystywano różnorodne materiały edukacyjne: plakaty, ulotki wykonane przez dzieci, krzyżówki, pacynki, kolorowanki, test wiedzy o wirusach. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach i zabawach w ramach akcji “Wirusoochrona”. Brały aktywny udział w zajęciach, samodzielnie wykonywały ulotki informacyjne, rysowały plakaty, rozwiązywały krzyżówki, odgrywały scenki sytuacyjne oraz wykonywały różnorodne prace plastyczne i konstrukcyjne, np. budowały wirusy z klocków, tworzyły pacynki wirusów i bakterii. Akcje podsumowano testem wiedzy o wirusach, który bardzo spodobał się dzieciom i pomógł im utrwalić zdobytą wiedzę.