Ramowy rozkład dnia

6:00- 8:15

SCHODZENIE SIĘ DZIECI zabawy służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci, zabawy konstrukcyjne w kącikach tematycznych, zabawey integracyjne, praca indywidualna o charakterze informacyjnym, stymulacyjno- kompensacyjnym i wychowawczym, praca z dzieckiem zdolnym, ćwiczenia logopedyczne, ortofoiczne, słuchowe, oddechowe, ćwiczenia i zabawy ruchowe.

8:15- 8:30

Prace porządkowe w sali, zabiegi samoobsługowe i higinieczne. Przygotowanie do śniadania.

8:30- 9:00

ŚNIADANIE - wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

9:00- 9:45

ZAJĘCIA KIEROWANE  - zintegrowana działalność edukacyjna.

Czynności organizacyjno - porządkowe, gry i zabawy ruchowe, kwadrans na bajkę.

10:15 - 11.45

Zabawy, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, zabawy organizowane i swobodne na placu przedszkolnym, spacery, wycieczki, przebywanie w ogrodzie przedszkolnym, obserwacje przyrodnicze, zajęcia sportowe, prace gospodarcze, porządkowe, ogrodnicze; tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, podejmowanie zabaw badawczych, konstrukcyjno-technicznych, wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką, literaturą, zabawy dowolne, rozmowy indywidualne; zabawy dowolne w sali przy niewielkim udziale nauczyciela, zabawy i zajęcia ruchowe, realigia, rytmika, zabawy w języku obcnym nowożytnym przygotowujące dzieci do posługiwania się tym językiem, spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze.

11:45- 12:00

Przygotowanie do obiadu. Czynności porządkowo - higieniczne.

12:00- 12:30

OBIAD - wyrabianie nawyków higieniczno - kulturalnych.

12:30- 13:45

Odpyczynek poobiedni: relaksacja, bajkoterapia, muzykoterpia; pobyt na świeżym powietrzu: tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, podejmowanie zabaw badawczych, konstrukcyjnych i technicznych; wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką, literaturtą; zabawy dowolne w sali; ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych, zajęcia indywidualne  i  w grupie rozwiające zdolności wielorakie; wspieranie rozwoju dzieci poprzez: zabawy dydaktyczne, ćwiczenia mowy, artykulacyjne, oddechowe, itp.,

13:45- 14:00

Czynności samoobsługowe i porządkowe przygotowujące do posiłku.

14:00- 14:30

PODWIECZOREK - wyrabianie nawyków higieniczno - kulturalnych.

14:30- 17:00

Tworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych rozwijających zdolności wielorakie dzieci, sprzyjąjących m.in. twórczości plastycznej, muzycznej, ruchowej, werbalnej;   zabawy zorganizowane lub dowolne podejmowane z inicjatywy dzieci w ogrodzie przedszkolnym lub sali; zabawy ruchowe, zabawy konstrukcyjne, zabawy rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, zabawy kołowe, rysowanie. Prace porządkowe w sali. ROZCHODZENIE SIĘ DZIECI.