KAMPANIA "AKTYWNA WIOSNA"

Miejska kampania społeczna „AKTYWNA WIOSNA”

pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka

Celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia, zrównoważonej mobilności oraz zachęcenie do aktywności fizycznej zarówno dzieci, ich opiekunów, jak i grona nauczycielskiego oraz pracowników częstochowskich placówek oświatowych.

Kampania prowadzona jest w formie konkursu. Każdy uczestnik, który w trakcie kampanii dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce, na rolkach czy w stylu nordic walking otrzyma punkty. Jeśli uczestnikowi towarzyszyć będzie rodzic lub opiekun – jego punktacja zostanie podwojona. Najbardziej aktywni uczestnicy, klasy i placówki zostaną wyróżnieni nagrodami.

Kampania trwa do końca roku szkolnego, a jego podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się 10 września – w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Ze względu na związane z pandemią Covid-19 ograniczenia w nauczaniu stacjonarnym do kampanii można się włączyć w każdym momencie jej trwania. Wystarczy zgłosić chęć udziału, wsiąść na rower, włożyć rolki i… ruszać po zdrowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Zachęcamy też do obejrzenia filmu promującego kampanię. Film jest dostępny pod linkiem: https://youtu.be/c-SF4K3M3BU