PRZEDSIĘWZIĘCIE EDUKACYJNE "CZERWONE SŁONECZKO"

Plan obchodów 100 – rocznicy Powstań Śląskich w Miejskich Przedszkolu nr 1 im. Misia Uszatka

800  –  Poranek z kolorem czerwonym, czyli bojka o dziotszce w czerwonej czopeczce

8 30 – Śniadanie z czerwonym słoneczkiem, czyli szmyrkejza pod słoneczkiem

9 00 – „Mały patriota” - zajęcia kierowane

1000 –  Wernisaż „Czerwone słoneczko” upamiętniający Powstania Śląskie  zakończony sadzeniem „Dębu Pamięci” Tadeusza Zygmunta Barylskiego, ogłoszenie laureatów konkursu „Czerwone słoneczko” – wręczenie nagród

1045 –  Gra terenowa „Śladami czerwonego słoneczka”

11 30 –  Abecodlorz śląski, czyli nudelzupa, klozki, rolada i ćwikla

12 00 –  W śląskiej nucie, czyli poobiedni odpoczynek

12 30  –  Bajtle lubiom skokać, czyli tradycyjne zabawy śląskie

14 00 –  Swaczyna, czyli kołocz śląski

KONKURS PLASTYCZNY „CZERWONE SŁONECZKO”

Konkurs przeznaczony dla wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i ich rodziców.   Polega na wykonaniu ilustracji  tytułowego czerwonego słoneczka z piosenki zespołu 2 plus 1 pt. „Czerwone słoneczko” w ramach 100 - lecia Powstań Śląskich. Konkursma na celu podkreślenie roli Powstania Śląskiego,  współpracy i współdziałania rodziców z dziećmi, wyrażania własnej wrażliwości estetycznej poprzez wykonanie pracy plastycznej różnymi technikami, rozwijanie twórczej ekspresji i kreatywności dzieci oraz prezentacji talentów plastyczno-technicznych.

Warunki konkursu:

• Prace przekazane na konkurs powinny być wspólnym dziełem dziecka i rodzica lub opiekuna;
  • Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową;
  • Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę zawierającą: imię i nazwisko dziecka, nazwę grupy przedszkolnej, do której uczęszcza;
  • Wykonane prace prosimy składać do dnia 5 maja 2021 r. w naszym przedszkolu;
  • Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 6 maja 2021 r. w czasie uroczystego sadzenia Dębu Pamięci.