30 06 2020

Szczęść Boże!

Witam Was na kolejnym spotkaniu, które wspólnie rozpoczniemy piosenką „Bóg nie umarł, Jezus żyje!”: https://www.youtube.com/watch?v=9j8hknQ2DZM

Dzisiaj są ostatnie zajęcia z religii przed wakacjami, dlatego postaramy się do nich dobrze przygotować.

Pomyślmy przez moment, co możemy włożyć do plecaka, gdy wyjeżdżamy na wakacje?

Do plecaka możemy włożyć rzeczy które mogą nam się przydać podczas wakacji np.: krem do opalania, okulary przeciwsłoneczne, piłkę plażową, skakankę, foremki do robienia babek z piasku, itp.

Wakacje to czas odpoczynku, zabaw, zwiedzania ciekawych miejsc. Nie możemy jednak zapomnieć o Jezusie, dlatego wśród przedmiotów potrzebnych na wakacje, powinien znaleźć się również  krzyżyk.

Fragment z Pisma Świętego.

Posłuchajcie, w jaki sposób Jezus zachowywał się wobec dzieci

„Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął, lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im, do takich bowiem należy królestwo Boże. (...) I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je”.

Teraz zaśpiewajmy piosenkę: Wśród nas jest Jezus. Zaśpiewajmy dla Niego piosenkę „Sercem kocham Jezusa”: https://www.youtube.com/watch?v=YYYwIBt2MH4

Sercem kocham Jezusa

Sercem kocham Jezusa.

Zawsze będę Go kochać.

On pierwszy ukochał mnie.

Z Jezusem możemy się spotkać także w wakacje. Gdy jesteśmy nad wodą, w górach, w lesie, na łące, gdy cieszymy się słońcem, śpiewem ptaków i podziwiamy piękną przyrodę, chwalimy za nią Boga. Lecz Jezus chce się spotkać z każdym człowiekiem nie tylko w tych miejscach. On czeka na spotkanie z nami w kościele. Naszą miłość okazujemy Jezusowi, gdy spotykamy się z Nim podczas Mszy Świętej w niedzielę

Mamy wakacje, w wakacje odpoczywamy z rodzicami i rodzeństwem.

Pamiętajmy, że w każdą niedzielę na Mszy św. czeka na nas Jezus. Pamiętajmy, aby podziękować Mu za czas odpoczynku.

Modlitwa

Jezu, dziękujemy Ci za piękną pogodę i słońce.

Dziękujemy Ci, dobry Jezu.

Dobry Jezu, dziękujemy Ci za czas wakacji.

Szczęść Boże!

• Zastanówmy się co moglibyśmy włożyć do plecaka gdy wyjeżdżamy na wakacje? (krem do opalania, okulary przeciwsłoneczne, piłkę plażową, foremki do robienia babek z piasku itp.).

Wakacje to czas odpoczynku, zabaw, zwiedzania ciekawych miejsc. Nie możemy jednak zapomnieć o Jezusie, dlatego wśród przedmiotów potrzebnych na wakacje, powinien znaleźć się również różaniec i krzyżyk.

Fragment z Pisma Świętego.

Posłuchajcie, w jaki sposób Jezus zachowywał się wobec dzieci

• Co robił Jezus, gdy spotykał się z dziećmi?
  • Gdzie dzisiaj możemy spotkać się z Jezusem?

Sercem kocham Jezusa

Sercem kocham Jezusa.

Zawsze będę Go kochać.

On pierwszy ukochał mnie.

Posłuchajcie Zagadki

Latem, gdy jest ciepło, to dzieci biegają,

Bawią się wesoło, skaczą i pływają.

Radośnie się bawią i odpoczywają.

O kim w wakacje dzieci nie zapominają

(o Bogu, o Kościele, o Jezusie, o Mszy Św.)

Mamy wakacje, w wakacje odpoczywamy z rodzicami i rodzeństwem.

Modlitwa

Jezu, dziękujemy Ci za piękną pogodę i słońce.

Dziękujemy Ci, dobry Jezu.

Dobry Jezu, dziękujemy Ci za czas wakacji.

5-6-latki

Szczęść Boże – Witam Was!

Modlitwa

Dzisiaj pomodlimy się śpiewając piosenkę „Gdy idziemy poprzez  świat”: https://www.youtube.com/watch?v=h2NODCvxxtE

Gdy idziemy poprzez świat, chwalmy Boga,

W każdym miejscu, w każdy czas chwalmy Boga.

Nie ma w życiu zbędnych dni,

każda chwila ważna jest, w każdej zobacz Bożą myśl.

Bo Bóg naszym Ojcem, bo Bóg kocha nas.

On szlak nam wyznacza i sam prowadzi nas.

• Jak nazywa się letni odpoczynek?

Posłuchajcie wiersza:

Już za chwilę czas wakacji,

To nagroda za trud pracy.

Nie zapomnę o Tobie, Panie mój,

Nawet na szczycie najwyższej z gór.

Pomyślcie

• O czym mówi ten wiersz?
  • O kim mamy pamiętać w czasie wakacji?
  • W jaki sposób możemy dziękować Panu Bogu za piękno świata?

Pan Bóg daje nam czas wakacji, abyśmy odpoczywali i wychwalali wszystko, co stworzył.

Posłuchajcie słów z Pisma Świętego

„Jesteś moim Bogiem, podziękować chcę Tobie, Boże mój, wielbić pragnę Ciebie” (Ps 118,28)

Zabawa

Wsiadamy do „wakacyjnego pociągu”. Machamy rękoma i żegnamy się słowami: „Do widzenia”. Zatrzymujemy się nad morzem. Śpiewem „Kto stworzył falujące morze”: https://www.youtube.com/watch?v=K8JsCa1hNLg wyrażamy swoją wdzięczność Panu Bogu za dar szumiącego, falującego morza. Teraz powtórzcie słowa: Dziękujemy Ci, Panie Boże.

Teraz jedziemy pociągiem na wieś, robimy postój dziękujemy Panu Bogu za łany zbóż, za pasące się na łące krowy, za kury, kaczki, gęsi, za psy szczekające i merdające ogonem...

Mówimy słowa: Dziękujemy Ci, Panie Boże.

Jedziemy na Mazury. Dziękujemy Panu Bogu za piękne lasy, jeziora, ptaki i ryby. Wdzięczność wyrażamy śpiewając „Kto stworzył fruwające ptaszki... kto stworzył pływającą rybę...”.

Mówimy słowa: Dziękujemy Ci, Panie Boże.

Wsiadamy do pociągu i jedziemy w góry. Dziękujemy Ci Panie Boże za góry sięgające chmur.

Posłuchajcie teraz modlitwy:

„Boże, jakiś Ty potężny w dziełach Twoich.

Jakie ogromne jest morze.

Ty jesteś obecny w ogromie morza.

Ty jesteś obecny w ogromie gór.

Jakie potężne są chmury, deszcz, burza.

Ty jesteś w nich obecny.

Jak piękne są kwiaty, drzewa, motyle, ptaki, zwierzęta

i małe kotki, i małe pieski.

Ty, Boże, jesteś obecny w pięknie świata”.

Pan Bóg pragnie, abyśmy spotykali się z Nim w czasie naszej pracy, ale także i podczas wakacyjnego wypoczynku.

• O czym powinniśmy pamiętać w czasie wakacji?

Pan Bóg cieszy się naszą obecnością podczas każdej Mszy Świętej, gdy pamiętamy o modlitwie rano i wieczorem, gdy dobrymi uczynkami okazujemy, że Go kochamy.

Modlitwa

Panie Boże, dziękujemy Ci za piękny świat i za czas wakacji, w którym możemy podziwiać Twoje dzieła.