30 06 2020

Temat dnia: Do zobaczenia

1. Quiz Tak, nie.

Rodzic odczytuje zdania o zachowaniu podczas wakacji.

Jeśli zachowanie jest bezpieczne, dziecko klaszcze w dłonie, jeśli nie – tupie nogami w podłogę.

Przykłady zasad:

Po górach spacerujemy w czasie burzy.

W lesie zbliżamy się do nieznanych/dzikich zwierząt.

W lesie można krzyczeć.

Podczas letnich wypraw należy osłaniać głowę przed słońcem.

Na plaży opalamy się od rana do wieczora.

W górach wędrujemy po wyznaczonych szlakach.

Kąpiemy się w miejscach niestrzeżonych.

Zawsze przebywamy blisko dorosłych.

W lesie – zachowujemy się cicho, nie straszymy zwierząt, nie niszczymy roślin, nie zbliżamy się do dzikich zwierząt, nie zbieramy nieznanych grzybów, nie zrywamy nieznanych roślin.

Nad wodą (nad morzem, nad jeziorem) – kąpiemy się w miejscach wyznaczonych, w obecności do­rosłych.

W górach – chodzimy po wyznaczonych szlakach, zwracamy uwagę na pogodę, która w górach jest bardzo zmienna.

W mieście – bawimy się z daleka od ulicy, nie bierzemy do rąk nieznanych przedmiotów.

2. Dzisiaj spotykamy się po raz ostatni w tym roku przedszkolnym. Dlatego chcemy podziękować Wam i Waszym Rodzicom za wspaniały, wspólnie spędzony, kolejny rok.  Życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacyjnych wypraw i wyjazdów. Mamy nadzieję, że spotkamy się po wakacjach  w nowej klasie – 6 latków. (czy to możliwe , że będziecie już najstarszą grupą w przedszkolu ???). TAAAK!!! Będziecie już 6 -cio latkami !!!

„Kart w kalendarzu było nie mało
Codziennie jedną zdejmował czas
I cóż powiecie ot przeleciało
Rok szkolny minął jak z bicza trzasł”

A tymczasem , zaśpiewajmy wspólnie z Zozi:

„Już idzie lato, idą wakacje

Będzie zabawa, będą atrakcje

Będzie wspaniale, będzie bajecznie

Kiedy wakacje miną bezpiecznie.”