22 06 2020

Temat dnia: Cieszymy się z wakacji

1. Zabawa przy nagraniu utworu P. Czajkowskiego Taniec rosyjski.

Wszyscy cieszą się, że wkrótce nadejdą wakacje; postanawiają przywitać je skocznym tańcem. Podajcie sobie ręce w parze z rodzicem i stańcie zwróceni twarzami do siebie. Wraz z rozpoczę­ciem muzyki wykonujcie następujące czynności:

a) stojąc naprzeciwko siebie, wykonajcie podskok, a następnie trzy tupnięcia, na przemian, prawą nogą, lewą i znowu prawą nogą;

b) złapcie się w parze za ręce i tańczcie w kółku;

c) powtórzcie czynności z punktów a) i b);

d) teraz podskokami poruszacie się w rytm muzyki po całym pokoju

e) powtarzacie dwa razy czynności z punktów a) i b);

f) podajecie sobie ręce w parze i tańczycie dookoła, aż do końca utworu;

g) puszczacie ręce partnera i stajecie zwróceni twarzami do siebie, tupiąc trzy razy.

2. Karta pracy, cz. 4, s. 71. https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/druk/ks-5l-kp-cz4.pdf - rysowanie w labiryncie drogi rodziny do środka lokomocji, którym chce wyruszyć na wakacje.

3. Dzielenie słów związanych z wakacjami  na sylaby i na głoski – rodzice wymyślają proste i krótkie słowa  np. lato, woda, lody, klapki, okulary, góry itp