30 06 2020

Wtorek  30.06.2020r

Temat dnia: Bezpieczne wakacje

Ćwiczenia na koncentrację uwagi:

• Nazywamy szybko i wskazujemy na sobie części ciała. Dziecko ma je wskazywać na sobie. Dla zmylenia co jakiś czas wskazujemy część ciała inną niż wymieniamy – zadaniem dziecka jest wskazywać prawidłowo na podstawie usłyszanej instrukcji słownej.

• Układamy przed dzieckiem obrazki z przedmiotami codziennego użytku oraz z otoczenia znanego dziecku. Następnie oddalamy się od niego i szeptem opowiadamy o danym przedmiocie. Zadaniem dziecka jest unieść do góry ten obrazek, o którym mu opowiadamy.

Oglądanie bajki – kanał YouTube  “Bolek i Lolek na wakacjach. Pierwszy dzień wakacji”

Zabawa ruchowa ćwicząca równowagę: Jak bociany.

Dziecko stoi na jednej nodze, drugą zgina w kolanie i liczy do czterech. Zmiana nogi.

Ćwiczenia zręczności i szybkości: Odwróć na drugą stronę. Rodzic rozkłada na podłodze po kilka sztuk np. klocków, pluszaków. Dziecko spaceruje swobodnie na hasło: Odwróć na druga stronę podbiega i jak najszybciej stara się odwrócić na drugą stronę wszystkie ułożone rekwizyty. Na klaśnięcie dziecko znów spaceruje i tak powtarzamy kilka razy.

Bajeczka artykulacyjna:

Miś idzie na spacer”

Dzisiaj Twój języczek będzie misiem Uszatkiem, a Twoja buzia jego domkiem.
Miś obudził się wcześnie rano - przeciągnął się i trochę poziewał. Zrobił
poranną gimnastykę - kilka podskoków (unoszenie języka na górny wałek dziąsłowy
przy szeroko otwartych ustach), troszkę pobiegał (wypychanie językiem
policzków). Na śniadanie zjadł słodki miód (oblizywanie warg). Potem umył ząbki
(oblizywanie językiem górnych zębów po wewnętrznej stronie przy zamkniętych, a
następnie otwartych ustach).Wyjrzał przez okno (wysuwanie szerokiego języka na
zewnątrz jamy ustnej). Zobaczył Zosię i Jacka. Przesłał im całuski (cmokanie
ustami - naśladowanie posyłania całusków). Zaproś go na spacer.

Dziękuję Rodzicom i Dzieciakom za pracę w tych trudnych okolicznościach. To długi czas rozstania, z pewnością zmieniliście się, urośliście... Będę się bardzo cieszyła, gdy zobaczę Was w przedszkolu po wakacjach. Życzę wszystkim zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.