29 06 2020

Tematyka : Wakacje

Poniedziałek  29.06.2020r

Temat dnia: Wakacyjne porady

Gimnastyka buzi i języka:

• „Głaskanie podniebienia” czubkiem języka, jama ustna szeroko otwarta.
  • Dotykanie językiem do nosa, do brody, w stronę ucha lewego i prawego.
  • Oblizywanie dolnej i górnej wargi przy ustach szeroko otwartych / krążenie językiem/.
  • Wysuwanie języka w przód i cofanie w głąb jamy ustnej.
  • Kląskanie językiem.
  • Dotykanie czubkiem języka na zmianę do górnych i dolnych zębów, przy maksymalnym otwarciu ust / żuchwa opuszczona/.

Zabawa ruchowa z elementami czworakowania  : Dzień – noc .

Na hasło Dzień – dziecko porusza się jak kot, na hasło Noc – dziecko-kot zwija się w kłębek            i zasypia.

Zabawa słownikowa Letnie zabawy.  Dziecko formułuje proste zdania na temat, rodzic czuwa nad  poprawnością gramatyczną i tematyczną wypowiedzi.

Określanie Co robi pies  Laluś, wypowiedź dziecka. Odszukanie właściwego cienia strona 48

Słuchanie piosenki na kanale YouTube

Na wyspach Bergamutach - Piosenki dla dzieci bajubaju.tv

Zabawa taneczna przy piosence.

Rady nt sposobów zabezpieczania się przed słońcem- formułują dzieci przy pomocy rodzica np.:

Nosimy czapkę z daszkiem.

Pijemy dużo wody.

Chronimy skórę smarując się kremem do opalania. Itp.

Zabawa Co się zmieniło?

Rodzic układa przed dzieckiem rekwizyty  jeden obok drugiego: krem do opalania, czapkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, parasolkę. Dziecko zapamiętuje ułożenie, następnie zamyka oczy. Rodzic zmienia ustawienie jednego przedmiotu, dziecko otwiera oczy i odgaduje co się zmieniło.