04 06 2020

Temat dnia: Obrazki na pocieszenie

Ćwiczenia oddechowe.

Dzisiejsze zabawy zaczynamy od ćwiczeń wydłużających fazę wydechu. Dziecko  kładzie  się na dywanie i umieszcza na swoim brzuchu misia. Następnie nabiera powietrze w ciągu 3 sekund tak, aby ulubiony miś się podnosił. Następnie wykonuje wydech i powtarza ćwiczenie.

Gra w węża

Dziecko siada na krześle z wyprostowanymi plecami.

Ręce kładzie na brzuchu i koncentruje się na poleceniach, które od nas usłyszy.

Teraz przez 4 sekundy wciąga powietrze nosem tak, aby czuły, że rośnie mu brzuch.

Następnie jego zadaniem jest powolne wypuszczanie powietrza przez zaciśnięte zęby, tak by uzyskało jak najdłuższe syczenie węża.

Oglądanie zdjęć dzieci różnych ras, bawiących się (z kolorowych gazet, książek internet), żyjących w skrajnych warunkach – krótkie opowiadanie na ich temat, prowadzące do podsumowania :  wszystkie dzieci, niezależnie od koloru skóry (rasy), chcą się bawić, być bezpieczne i kochane.

Wykonanie obrazka na pocieszenie dla kolegi .

Wyjaśniamy, że są dzieci, które nie mają zabawek, często są głodne i smutne. Także wśród kolegów i koleżanek  są dzieci smutne i zmartwione. Zachęca dzieci do wykonania obrazka, który pocieszyłby te dzieci.

Dziecko dostaje czarną kwadratową kartkę oraz małe kawałki kolorowego papieru. Zadaniem  jest przyklejenie kolorowych kawałeczków na kartonie tak, żeby otrzymać sylwetę zwierzątka lub rośliny.

Zabawa rymowanki – przytulanki

Ala i As

Wpadł do klasy piesek As                       ( szybkimi ruchami dłoni naśladujemy skoki)

wcale się nie boi nas.