07 05 2020

Temat dnia: Flaga Polski

Dziś poznamy symbole Polski a szczególnie poznamy kolory flagi.

1.Ćwiczenia logopedyczne „Dzień dobry misiu”

Dzisiaj twój język będzie małym misiem, a buzia jego domkiem. Miś obudził się wcześnie rano – poprzeciągał się, poziewał (szerokie ziewnięcie). Zrobił poranną gimnastykę – kilka podskoków (unoszenie języka na górny wałek dziąsłowy), kilka wymachów rąk (wypychanie językiem policzków)  i pięć okrążeń (w prawo i w lewo) wokół stołu (ruchy okrężne języka w przedsionku jamy ustnej, usta zamknięte). Umył ząbki (oblizywanie czubkiem języka górnych i dolnych  zębów po wewnętrznej stronie przy zamkniętych i otwartych  ustach). Postanowił policzyć swoje ząbki (dotykanie czubkiem języka każdego zęba na dole i górze). Nagle poczuł wielki głód i usłyszał jak mu burczy w brzuchu (wibrowanie wargami bbb,bbb).To znak, że pora na śniadanie i pyszny miodek ( oblizywanie warg).

2.Budowanie z klocków różnych domków dla wybranych zabawek.

3.Zabawa orientacyjno- porządkowa Dzieci do domu – dzieci na spacer. Rodzic wyznacza miejsce domu dla dziecka. Na hasło Zapraszam na spacer- dziecko wychodzi z domu i spaceruje po pokoju. Gdy usłyszy hasło Do domu – wraca do swojego domu.

4.Zapraszam do obejrzenia filmu o symbolach narodowych :Polskie symbole narodowe

/IPNtv Kraków - Polskie Symbole Narodowe - Polak Mały ,kanał YouTube/

5. Omówienie wyglądu flagi Polski.

− Jak wygląda flaga Polski?

- Jakie ma kolory?

- Gdzie jest kolor biały- na górze czy na dole?

6.Zapraszam do wykonania flagi Polski.

Potrzebne będą  dwa prostokątne papierowe kawałki kartki tego samego rozmiaru w kolorach czerwonym i białym oraz pasek papieru w kolorze brązowym. Zadaniem dziecka jest ułożenie        z nich flagi Polski i przyklejenie jej na kartce.

Prostszą wersją pracy będzie pokolorowanie flagi narysowanej przez rodzica. Można zaproponować dziecku wylepienie jej plasteliną lub kolorową bibułą.

Zapraszam do przesłania prac do galerii.

7. Zabawa Gdzie jest schowana flaga? Rodzic chowa  małą papierową flagę Polski. Dziecko szuka jej, a po odnalezieniu określa miejsce schowania, używając odpowiednich przyimków: na, obok, pod, przed…