04 05 2020

Tematyka : Polska mój dom

Temat dnia:  To jest mój dom

Dzień dobry, witam dzieciaki, zapraszam do wspólnej zabawy.

1. Dzisiejszy temat zaczniemy od zbudowania z klocków  swojego domu. Dziecko buduje dom, potem  opowiada  o jego wyglądzie.

2. Słuchanie rymowanki o domach zwierząt ( dobrze, jeśli znajdziecie Państwo ilustrację domków zwierząt wymienionych w zabawie) Recytujemy rymowankę i pokazujemy obrazki domów zwierząt, które są w niej wymienione.

Ślimak mieszka w muszli,  w kupce liści – jeż.

Myszka mieszka w norce, bocian w gnieździe. Wiesz?

Pszczółka mieszka w ulu, w budzie mieszka pies.

Każdy ma swój domek. Jaki ty masz? Wiesz?

3.Zabawa orientacyjno- porządkowa Dzieci do domu – dzieci na spacer. Rodzic wyznacza miejsce domu dla dziecka. Na hasło Zapraszam na spacer- dziecko wychodzi z domu i spaceruje po pokoju. Gdy usłyszy hasło Do domu – wraca do swojego domu.

4.Słuchanie wiersza M. Głogowskiego Rysunek.

To jest mój dom, słońce mieszka w nim, a z komina leci w niebo kolorowy dym.

To jest mój dom wśród zielonych drzew. Tuż za progiem odpoczywa Azor, wierny pies.

Na parkanie schną gliniane garnki dwa, w oknie stoi mama, a na strychu jestem ja.

To jest mój dom, popatrz tylko sam, ile tego rysowania mam.

5. Rozmowa na temat wiersza.

• Wyjaśnienie niezrozumiałych słów i zwrotów: strych, parkan, słońce mieszka w nim.

− Jak wygląda dom z wiersza?

− Czy długo rysowałoby się taki dom?

- Dlaczego?

6. Rysowanie swojego domu.

7. Rysowanie drogi Lenki z tatą i Lalusiem do domu. Opowiadanie o domach, które mijali.

MAC edukacja pakiet Kolorowy start 3 latek,Karta pracy, cz. 2, nr 13.

8. A teraz, jeżeli pozwoli na to pogoda może wybierzecie się na spacer. Proszę pamiętać w środkach ostrożności zabezpieczających przed wirusem.

Po powrocie koniecznie pamiętajcie o dokładnym umyciu rąk.