28 04 2020

Temat dnia: Przyjęcie u lalek, misiów

Dzień dobry, dzisiejsze zajęcia rozpoczniemy od ćwiczenia motoryki narządówartykulacyjnych, wymagają wielokrotnego powtarzania.

1.Ćwiczenia warg:

• Wymawianie na przemian „ a-o” przy maksymalnym oddaleniu od siebie wargi górnej i dolnej.
  • Oddalanie od siebie kącików ust – wymawianie „ iii”.
  • Zbliżanie do siebie kącików ust – wymawianie „ uuu”.
  • Naprzemienne wymawianie „ i – u”.
  • Cmokanie.
  • Parskanie / wprawianie warg w drganie/.
  • Masaż warg zębami ( górnymi dolnej wargi i odwrotnie).

2.Zabawa na powitanie - Powitanie rąk.

• Witają się palce jednej ręki z palcami drugiej ręki.

• Witają się palce obu rąk z palcami rąk rodzica.

3.Oglądanie kukiełek i obrazków znajdujących się na dole karty. Określanie, jakiej baśni dotyczą. Wykorzystanie książki na stronie MAC edukacja książka Kolorowy start 3 latki strona 36

4.Zabawa ruchowa  z elementem czworakowania : Przejdź przez tunel. ( ustawiony np. z krzeseł)

5.Podwieczorek u lalek – ćwiczenia matematyczne.

• Rodzic przygotowuje stolik i krzesełka . Dziecko sadza przy stoliku cztery lalki lub misie. Liczy je. Potem ustalacie wspólnie imiona dla lalek czy misiów.  Rodzic opisuje wygląd wybranej lalki lub misia, dziecko zgaduje, którą zabawkę opisywał rodzic. Potem zmiana np. rodzic mówi, że lalka o żółtych włosach i niebieskiej sukience to Lena, a lalka w sukience w czerwone kropki                    i w kapeluszu to Amelka.

• Dziecko kładzie przed każdą lalką talerzyk i sprawdza, czy wystarczy talerzyków dla każdej lalki. Rodzic pyta: − Czy lalek( misiów) i talerzyków jest tyle samo?

• Dziecko stawia przed każdą lalką kubeczek. Sprawdza, czy wystarczy kubeczków dla każdej lalki czy misia.

Rodzic pyta: − Czy lalek i kubeczków jest tyle samo?

Tak samo postępują z łyżeczkami, babeczkami…

6.Zabawa paluszkowa ( szeroko rozłożone palce obu rąk, powtarzamy z dziećmi tekst powoli ale rytmicznie jednocześnie dotykają się palce obu rąk po kolei kciuki, wskazujące itd. Dzieci poznały tę zabawę i powinny pamiętać). Powtarzamy kilkakrotnie.

Pewien kotek miał maniery,

zamiast miski mleka,wody,