Zajęcia w przedszkolu

Zajęcia kierowane  - zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego; Start codziennie o godzinie 9.00.

Zajęcia z języka angielskiego -  poznawanie języka poprzez zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, słuchanie historyjek, zabawy w kole. Dzieci powtarzają słowa, wyrażenia i zdania angielskie, uczestniczą w zabawach, dzięki temu mają okazję oswoić się z językiem; Dwa razy w tygodniu (szczegóły w zakładkach danych grup).

Zajęcia logopedyczne - wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej; Profilaktyka  oraz korekta wad wymowy i zaburzeń mowy; Każda środa dla dzieci wymagających wsparcia w tej sferze rozowju.

Religia (na życzenie rodzica/ opiekuna prawnego dziecka) -  zapoznanie dzieci z podstawowymi elementami religii katolickiej. Podczas zajęć stosowane są różne metody pracy z małym dzieckiem tj.: piosenka, zabawa, taniec, gra dydaktyczna, puzzle, inscenizacje, opowiadanie, uzupełnianie ilustracji rysunkami, naklejkami lub prostymi elementami do wycięcia, a także rysunek spontaniczny; Każdy wtorek i czwartek  (szczegóły w zakładkach danych grup).

Zajęcia "Raz, dwa, trzy - śpiewaj i tańcz Ty" - zabawy umuzykalniające i rytmiczne. Zajęcia mają na celu rozwój kulturalny dzieci poprzez ruch, śpiew oraz własną inwencję. Dzieci  poznają podstawowe elementy muzyki; (szczegóły w zakładkach danych grup).

"Ruch to zdrowie, każdy przedszkolak Ci to powie" - zabawy i ćwiczenia ruchowe kształtujące postawę dziecka; (szczegóły w zakładkach danych grup).

Zajęcia rozwiające zdolności wielorakie prowadzone dodatkowo w ramch kompetencji nauczycieli:  "Tańce integracyjne", "Sprawne ręce mogą więcej", "Tańce towarzyskie", "Podróże małe i duże", "Miś Uszatek w świecie literatury”, "Wielkie granie, czyli na instrumentach muzykowanie", "Petit escargot" - spotkaniez językiem francuskim; Od  października w każdą środę o godzinie 14.30.

.