Regulamin wycieczek

REGULAMIN WYCIECZEK

Przed przystąpienie do wycieczki należy:

1. Zbadać teren, czy nie zagraża on bezpieczeństwu dzieci oraz ustalić odpowiednią liczbę personelu i dzieci.

2. W zeszycie wycieczek należy rejestrować każde wyjście, wpisać cel wycieczki, trasę, ilośc dzieci, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci.

3. Przed wyruszeniem w drogę należy sprawdzić stan faktyczny ilości dzieci.

4. Na wycieczkę należy zabrać niezbędne środki do udzielenia pierwszej pomocy, gdy zajdzie taka konieczność.

5. Przestrzegać przepisy ruchu drogowego, zachować szczególną ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię, tory tramwajowe itp.

6. Wycieczki nad stawy, rzeki powinny być prowadzone przy pomocy rodziców.

7. W dni upalne wszystkie dzieci powinny mieć nakrycie głowy.

8. Zabrania się wycieczek na tereny niebezpieczne, nieznane, niesprawdzone pod względen zagrożenia życia i bezpieczeństwa dzieci.

9. Za nie przestrzeganie w/w regulaminu konsekwencje ponosi nauczyciel, który ponosi całkowitą odpowiedzialność za życie i bezpieczńestwo dzieci.